Ülkeler Fuarı

Rem Fuar & Organizasyon olarak 2004 yılından itibaren çeşitli ülkeleri kaynaştırmak amacıyla uluslararası nitelikli “Ülkeler Fuarı” adı altında el sanatları fuarı gerçekleştirmekteyiz.

Ankara halkı bu fuarda kendi kültürüne ait el sanatları ürünlerini görebileceği gibi çeşitli ülkelerin  el sanatlarıyla buluşma fırsatını yakalamaktadır. Her sene Aralık ayı başında gerçekleşen fuarımızda Orta Asya giysilerinden, İpek Yolu’nun tarihe armağan ettiği takılar, kumaşlar, antik ürünlerinden tutun da İran’ın ipek halısına, Gizemli Afrika ülkelerinin oymalı ürünlerinden Uzak Doğu’nun kendine özgü el sanatlarına kadar birçok ürün fuarda sergilenerek organizasyonun cazibesini göstermiştir. Yapılan anket çalışmaları sonucunda Ankara’da en çok ilgi gören fuar Ülkeler Fuarı’dır.

Amacımız insanlarımızla yabancı ülkelerin insanlarını ve sanatlarını buluşturmaktır. Bu yüzden her sene katılımcı ülkelerin sayısını ve çeşitliliğini artırmak için çalışmaktayız. Fuarımızı her yıl 130.000’in üzerinde katılımcı ziyaret etmektedir.

International Gifts & Handicrafts Fair has been organized for thirteen years by REM Exhibition & Organization Co. in Ankara in ATO Congresium International Convention & Exhibition Centre. IGHF aims to bring together a large number of souvenir companies from different countries. Participants from different countries bring their handicrafts that belong to their culture to exhibit and put up them for sale. During the fair, countries are likely to be able to promote their culture by performing folk dances, concerts and activities.

IGHF – 2017 will take place in ATO Congresium International Convention & Exhibition Centre between 01-10 December 2017.

As Rem Fair & Organization Co., we have been organizing handicrafts fair since 2004.